Artık son zamanlarda genç kızların kapanma sayısı giderek artmaya başlamış bulunuyor. Bunu hani direk olarak gözle fark etmek mümkün. Bu aslında oldukça hoşuma giden bir durum oluyor. Dinini bilen eğitimli bir nesil yetişiyor diyor insan… Ancak ne yazık ki durum bu değil. Genel olarak kesinlikle konuşmuyorum. Ancak artık başörtüsü bir moda haline getirilmiş durumda. Gerçek içtenlikle kapananları fark etmek giyimi ve kişiliği ile belli oluyor zaten. Onlara kimse bir şey diyemez ancak vereceğim iki örnek sadece benim gözüm ile gördüğüm iki olay.

Geçen gün okula yarım saat erken gelmişim. Tanıdık kimseleri göremeyince bir köşeye oturup etrafı izlerken bir kız ellerinde defter bina girişine doğru ilerliyor. Sözde kapalı olan bu arkadaşımız başında başörtüsü var evet. Buraya kadar her şey normal… Etek giymiş, evet tamam bu da hoş. Peki, o etekte ki yırtmaç? Sen kapanma be arkadaşım. İnsanı sadece ettiği küfürlerle günaha sokarsın. Bir diğeri de sınıf kapısı önünde beklerken görmüştüm. Sözde bu arkadaşımızda kapalı… Giydiği dar kıyafetler ile vücudun her hattının belli olmasının yanı sıra giydiği ne olduğunu anlamadığım ceket ile iç çamaşırını görmeyi bırak rengini bile fark etmek mümkün.

Bu şekilde kapananlar zaten kapanmasın. Kapanıp, başörtüsüne laf getirmesin. Moda olarak değil gerçekten dini için kapanan gerçek kişiler varken böyleleri ne olur kapanmasın.

Rabbin için kapan, moda olsun diye kapanma!!!

Etiketler:,, 1.317 Okunma 22 Eki 2015

Yazar Hakkında

AnonimKadir ÖZDEMİR {Kadir ÖZDEMİR}info@kadirozdemir.net

Yazar değilim, sadece karalarım... Fotoğrafçıda değilim, anı yakalamayı severim... Siyaset haricinde her şeye varım. Ruhum kadar bende girişimciyim. Bu zaman kadar birçok projede yer aldım. Ancak artık uzun bir proje olmadığı sürece sadece ruhum girişimci.

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • Yener Can ışık
      Yener Can ışık 22 Ekim 2015

      Düşüncelerini ve görüşlerini bizati onaylıyor ve aynı düşüncelerde ve görüşte olduğumu belirtiyorum İnsanların sapkınlık içerisinde boğulduklarını görmek ne kadarda kötü bir duygudur az çok hissedebiliyorum.


Sen de Yorumla!